In anul scolar 2014, in cadrul Olimpiadei Nationale de Agricultura organizat la Turnu Magurele, eleva Patrascan Andreea a obtinut locul III, iar Botezatu Ana-Maria a obtinut mentiune speciala.

Picture andreea023

Picture ana 023

Eleva Ana-Maria Botezatu (clasa a XII-a), de la Liceul Tehnologic „G.J.Cancicov” Parincea, a reusit performanta de a se situa pe cel mai inalt loc pe podiumul Olimpiadei Nationale Tehnic, domeniul Agricultura – cultura plantelor.

Pregatita de profesorii Maria Alexa si Carmen Danila Demetra, bacauanca a adus medalia de aur in judetul nostru, intr-o competitie la care participa elevi din intreaga tara.

Si anul trecut Bacaul a obtinut rezultate onorante la aceasta olimpiada, un premiu III si o mentiune speciala, dar anul acesta a reusit sa câstige cea mai rânvita distinctie din concurs.

ana maria