REZULTATELE OBŢINUTE LA FAZA NAŢIONALĂ A OLIMPIADEI DISCIPLINELOR DIN ARIA CURRICULARĂ „TEHNOLOGII”

2018

Nr. crt NUME ŞI PRENUME ELEV DOMENIUL LOCUL OBŢINUT UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT PROFESORII COORDONATORI
1. CICĂ C. IULIAN CONSTANTIN AGRICULTURĂ LOCUL IV –

MENȚIUNE

LICEUL TEHNOLOGIC

,,G.J.CANCICOV,,

PARINCEA

ALEXA MARIA

LUNGU FELICIA

2. HURJUI C. BEATRICE-ALINA AGRICULTURĂ PREMIUL  III LICEUL TEHNOLOGIC

,,G.J.CANCICOV,,

PARINCEA

ALEXA MARIA

LUNGU FELICIA

In anul scolar 2014, in cadrul Olimpiadei Nationale de Agricultura organizat la Turnu Magurele, eleva Patrascan Andreea a obtinut locul III, iar Botezatu Ana-Maria a obtinut mentiune speciala.

Picture andreea023

Picture ana 023

Eleva Ana-Maria Botezatu (clasa a XII-a), de la Liceul Tehnologic „G.J.Cancicov” Parincea, a reusit performanta de a se situa pe cel mai inalt loc pe podiumul Olimpiadei Nationale Tehnic, domeniul Agricultura – cultura plantelor.

Pregatita de profesorii Maria Alexa si Carmen Danila Demetra, bacauanca a adus medalia de aur in judetul nostru, intr-o competitie la care participa elevi din intreaga tara.

Si anul trecut Bacaul a obtinut rezultate onorante la aceasta olimpiada, un premiu III si o mentiune speciala, dar anul acesta a reusit sa câstige cea mai rânvita distinctie din concurs.

ana maria