Consiliul elevilor

Alegeri Consiliul Elevilor

Cei 185 de  elevi din clasele  IX- XII de la Liceul Tehnologic,,G.J.Cancicov’’ Parincea,  jud. Bacău, au ales, miercuri, 30 octombrie 2013,  reprezentantii Consiliului Elevilor. Liceenii şi-au desemnat, prin vot secret, preşedintele Consiliului Elevilor, secretarul şi vicepreşedintele.

Pentru functia de preşedinte au candidat Slabu Alin (a X -B), Botezatu Ana-Maria (a X –a A), Surcica Monalisa (a X –a B) şi Raducan Claudia (a X-a B).

În urma voturilor valabil exprimate, Slabu Alin devine preşedinte al Consiliului Elevilor, obtinând 69 voturi. Pe locul următor s-a clasat Surcica Monalisa cu 61 voturi, urmată de  Raducan Claudia  – 24 voturi şi de Botezatu Ana-Maria – 4 voturi.

În functia de vicepreşedinte a fost ales Cica Andrei,  ca secretar Lotcu Elena, iar  ca membri ai  Consiliului Elevilor: Surcica Monalisa, Botezatu Ana-Maria, Raducan Claudia, Patrascan Andreea si Melinte Florin.